TRWA ŁADOWANIE, PROSZĘ CZEKAĆ...

Spotkanie z nastolatkami

14 listopada nasz salon odwiedziły urocze nastolatki z pobliskiego internatu. Chociaż uważane są za tzw. trudną młodzież, w żadnym momencie naszego spotkania nie dały po sobie tego odczuć. Dwugodzinne zajęcia poprowadziła pani Kasia, a ich tematem stała się pielęgnacja twarzy w wieku dojrzewania. W części wykładowej dziewczyny dowiedziały się m.in.:

  • jak poprawnie wykonać demakijaż,
  • jak działa piling oraz jak go nakładać,
  • jak nakładać maskę,
  • jak zapobiegać pojawieniu się trądziku i co zrobić, kiedy się już pojawi,
  • o znanych i mniej znanych zaletach wody utlenionej,
  • jak dbać o zdrowy wygląd skóry oraz o jej nawodnienie.

Warsztaty

Następnie, w części warsztatowej, przyjrzałyśmy się swoim cerom i na podstawie wniosków (skóra szara, ziemista, zanieczyszczona od dymu papierosowego, z bliznami potrądzikowymi lub trądzikiem, z nadmiarem makijażu i z tego powodu zniszczona) uczestniczki dowiedziały się, jak sobie radzić z istniejącymi problemami kosmetycznymi oraz jak zapobiegać im w przyszłości.

Dziewczyny wróciły do internatu zadowolone i obiecały, że będą uwzględniać wskazówki. Po kilku dniach pani Kasia otrzymała wieści potwierdzające obietnice uczestniczek, a nawet więcej: dowiedziała się, że mocny makijaż zniknął z ich twarzy, podobnie jak papierosy z kieszeni – dziewczyny słusznie uznały, że ich wygląd jest ważniejszy.

Spotkanie to było niezwykłym doświadczeniem dla obu stron. Pokazało, jak ważna jest wiedza na temat swojej skóry oraz tego, jak się odżywiamy i co dostarczamy do organizmu. Dziewczyny zainteresowały się też karierą kosmetyczki, pani Kasia zaś pomogła im poznać salon od tzw. kuchni i, jak przyznaje, przeżyła niezapomniany, radosny dzień, który ma na dzieję powtórzyć.

Aktualności

Oferta