TRWA ŁADOWANIE, PROSZĘ CZEKAĆ...

Botox

Pierwsze zmarszczki, jakie w wyniku starzenia pojawiają się na twarzy, to tzw. zmarszczki mimiczne. Ich powstawanie jest konsekwencją pracy mięśni naszej twarzy – ruchów brwi, czoła, mrużenia oczu czy uśmiechania się. Każdego dnia mięśnie mimiczne kurczą się tysiące razy, dlatego, wskutek związanej z wiekiem utraty elastyczności i jędrności skóry, powstawanie zmarszczek jest tylko kwestią czasu. Zmarszczki mimiczne najskuteczniej jest likwidować stosując botoks (botox),

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A doskonale sprawdzają się w prewencji starzenia. Najlepsze efekty osiągamy w zabiegach gdzie zmarszczki nie są jeszcze widoczne w spoczynku mięśnia.

Botoks działa jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie mogą w dalszym ciągu funkcjonować tak, jak dotychczas.

Efektem stosowania botoksu na twarzy jest redukcja zmarszczek mimicznych, przywrócenie młodszego wyglądu oraz odprężenie twarzy – bez zmiany jej naturalnego wyrazu.

Jakie okolice poddajemy zabiegowi z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A?

Najczęściej: czoło (zmarszczki poziome czoła oraz pionowe między brwiami) i okolice oczu („kurze łapki”, zmarszczki powieki dolnej i opadające brwi). Bardzo często również: nasada nosa (zmarszczki „królicze”), okolice ust („usta palacza”), bródka (broda „brukowana” i „załamanie” bródki) oraz szyja (pionowe wstęgi mięśnia szerokiego szyi i poziome zmarszczki na szyi). Za pomocą toksyny botulinowej można uzyskać także m.in. spłycenie bruzd nosowo-wargowych, spłycenie zmarszczek poniżej kącików ust („linie marionetki”), uniesienie koniuszka nosa i usunięcie drobnych zmarszczek na policzkach czy dekolcie.

Jakie efekty?

Toksyna botulinowa zaczyna działać na zmarszczki mimiczne już po 2-3 dniach, a pełne efekty jej podania widać po około 14 dniach. Wygładzenie zmarszczek utrzymuje się średnio przez 3-6 miesięcy, potem zabieg można powtórzyć.

Mechanizm działania toksyny botulinowej:

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu przewodzenia impulsów z nerwów do mięśni. Wstrzyknięta w małych dawkach do określonych mięśni twarzy wywołuje ich relaksację, co przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Skóra, która leży nad rozluźnionymi w ten sposób mięśniami „odpoczywa” i ma czas na regenerację. Co ważne – toksyna botulinowa działa jedynie w obrębie tych mięśni, do których została podana, podczas gdy inne mięśnie mogą funkcjonować tak, jak dotychczas.

Oferta